Немате артикли во вашата купувачка кошничка.

Чингелаќе #- 3.5мм метална игла

Метално чингелаќе бр. 3.5 мм Цената е за една игла. При нарачка, наведете која боја ја сакате.
Достапност: На залиха
СКУ: 00316
40 ден
Клиентите кои го купиле овој производ исто така купиле

Обележувачи за котелци (10)

Обележувачите (или stitch markers на англиски) се мошне корисна алатка при хеклањето / плетењето. Се користат за да се обележи редот кој се работи, или пак местото на кое се менува плетката. Цената е за 10 маркери.
20 ден

„Alize Velluto“ 11

Кадифена волница. Идеална за ќебенца и играчки. Состав:100% микрополиестер. Клопче од 100 грама. 68м должина. Се работи со игли за плетење: 8-9мм Чингелака: 8-9 мм Инструкции за одржување: Се препорачува перење на рака на температура до 30 степени. Не се пегла.
150 ден

Волница „Baby Velur“ 1214

Бејби велур волница, кадифена на допир. Клопче од 100 грама. 100% полиестер. 110м должина. Препорака за работа со игли за плетење / чингелака од 5-7 мм. Инструкции за одржување: Се препорачува перење на рака со температура до 30 степени. Да не се пегла.
130 ден
ve